A közoktatás fejlesztésére vonatkozóan a "Jó gyakorlat" olyan

• innovatív folyamat,
  • módszer,
  • cselekvés és
  • eszközhasználat

együttese, amely az intézményi gyakorlatban és működésében megtapasztalható.

Több éve sikeresen és hatékonyan alkalmazott, kipróbált, ezért eredményesen adaptálható, fenntartható, fejleszthető, dokumentálható.

A "Jó gyakorlat" tehát adott szakmai kritériumoknak (NAT, ONAP stb.) megfelelő innováció, oktatási, pedagógiai gyakorlat, amely az intézmény fejlesztőmunkáját az osztálytermi, illetve egyéni fejlesztési szintig pozitívan befolyásolja. Az átvett innováció a továbbiakban a felhasználók által is elismert szolgáltatásként képes működni.

Iskolánk figyelmet fordít arra, hogy tapasztalatait, innovatív erejét megossza másokkal, segítségére legyen a mintákat, megoldásokat kereső társintézményeknek. A www.kosar.educatio.hu honlap kínálatában négy jó gyakorlatunk szerepel:

"Elfogadva követelj!"-komplex fejlesztés tanulási zavar veszélyeztetett és tanulási zavarral küzdő gyermekek számára

"Mihály-napi vásár" néphagyományok ápolása a napköziben

"Kulcs a matematikához" - emelt szintű matematika oktatás gyakorlata az 5-8. évfolyamon

"Kodály útján" - emelt szintű ének-zene oktatás gyakorlata

Ez a pedagógiai kultúra segíti a TÁMOP keretében pályázó intézményeket abban, hogy az adott fejlesztéseket sikerrel alkalmazó óvodáktól, iskoláktól ösztönző mintát, megerősítést kapjanak. A központi erőforrások ugyanis nem elegendőek az előttük álló sokelemű fejlesztés pedagógiai előnyeinek, elérhető sikereinek felmutatására.

Ez a horizontális tanulási forma hálózatokban is megerősödött, így például az önfejlesztő iskolák vagy a Comenius program egyes résztvevő csoportjaiban vagy az alternatív pedagógiák képviselői körében.

Másként hiteles a megtapasztalt gyakorlat, mint bármely alapos felkészítés. A jó gyakorlatok megismerése ezért tölt be központi szerepet az Európai Unió által támogatott tágabb fejlesztési környezetben is.

Ma 2017. október 18., szerda, Lukács napja van. Holnap Nándor napja lesz.

Utolsó hónap október 2017 Következő hónap
H K SZ CS P SZ V