Kodály útját járva hisszük és valljuk:

?Zene nélkül nincs teljes ember?


- Olyan iskola működtetésére törekszünk, amely tanulóinknak modern, a társadalmi igényeknek megfelel? ismereteket nyújt, miközben bevezetjük ?ket a művészetek, els?sorban a zene világába.

- Meg kívánjuk ?rizni a Magyarországon immár a ?kulturális örökség? részének nyilvánított emelt szintű ének - zenei oktatást, mely az aktív zenélés, közös éneklés mellett fogékonnyá teszi a gyermekeket más emberek, közösségek és kultúrák értékeinek befogadására is.

- A komplex személyiségfejlesztés érdekében olyan készségek, képességek ? mint például problémamegoldás, kreativitás, absztrahálás elemz? gondolkodás ? kibontakoztatását tartjuk fontosnak, mely segíti tanulóinkat az ?ket körülvev? világ megértésében, megismerésében. Ezek szellemében a korszerű alkalmazásra képes matematikai műveltség kialakításának érdekében fels? tagozatunkban emelt szintű matematikaoktatást folytatunk évfolyamonként egy csoportban.

- A tehetséggondozás mellett a hátrányok leküzdésével igyekszünk minden tanulónknak egyenl? esélyt biztosítani az általános műveltség alapjainak elsajátításához, az egész életen át tartó tanulás képességének megszerzéséhez.

- Különös figyelmet fordítunk a dyslexiás és dysgraphiás gyermekek nevelésére, oktatására, ezért alsó és felső tagozatban egy-egy fejlesztő pedagógus foglalkozik speciális pedagógiai módszerek, eljárások segítségével  e tanulási nehézségekkel küzd? gyermekekkel.

- Fontosnak tartjuk a mindennapos testnevelést, hiszen a sport nem csak a testi nevelésnek, hanem a léleknek is az egyik leghatásosabb, legnemesebb nevel? eszköze. Tanulóink körében olyan életmód kialakítására, megismertetésére törekszünk, melynek szerves része a mozgás és az egészség meg?rzése.

 

 

TÁMOP-3.1.4-08/2 TIOP-1.1.1-09

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008

 

Névnap

Ma 2017. augusztus 16., szerda, Ábrahám napja van. Holnap Jácint napja lesz.

Keresés

Eseménynaptár

Utolsó hónap augusztus 2017 Következő hónap
H K SZ CS P SZ V
week 31 1 2 3 4 5 6
week 32 7 8 9 10 11 12 13
week 33 14 15 16 17 18 19 20
week 34 21 22 23 24 25 26 27
week 35 28 29 30 31